Fiya #1

Anne Kedi "Fiya" | #1

Sizleri anne kedi fiya ve yavruları Jelibon, Pati ve Eva ile tanıştırmak istiyorum. Fiya, aslında bir ev kedisi. Fiya'nın hikayesine geçmeden önce birbirlerinden tatlı üç yavrusunu sizlerle tanıştırmak istiyorum.

İlk tanışacağımız yavru Jelibon, adından da anlaşıldığı gibi doymak bilmiyor. Önüne sütü koysanız iki dakika içinde sütü görmeniz imkansızdır.

İkinci tanışacağımız yavru ise Pati. Pati, uykucu bir kedi, diğer kardeşlerinden onu ayıran belki de tek özelliği uykucu olması. 

Üçüncü ve son tanışacağımız yavru ise Eva. Eva, aşırı öfkeli bir yavru. Kedi, köpek ve hatta insanlara karşı aşırı öfkeli bir yavrumuz.

Fiya, 2020 yılında bir barınakta dünya'ya geldi. Fiya, daha iki haftalık iken yeni ailesine verildi. Fiya, yeni ailesine karşı baya öfkeliydi belki de onu annesinden ayırdıkları içindir. Fiya'nın yeni ailesi, Fiya'ya karşı daha dikkatli davranmak zorunda olduklarını anlamışlardı. Fiya için en kaliteli mamaları alıyorlar, en kaliteli veterinerlere götürüyorlar ama Fiya yeni ailesine ısınamıyordu. 

$ads={1}

Fiya, belki de en kaliteli mamaları veya en kaliteli veterinerleri değil, biraz sevgi onu sakinleştirmek için yeterli olabilirdi. Yeni ailesi Fiya'nın neden öfkeli ve saldırgan olduğunu anlamış değillerdi. Fiya bir gün oturdukların evin arka bahçesine açılan kapının açık olduğunu fark etti. Usul usul adımlarla açık kapıya doğru ilerlemeye başladı. Fiya ilk kez dışarıya adım atmak üzere olduğunu anladı ama anlam veremedi. Kapının ağızına geldi ve bir patisini kapının diğer tarafına yavaş yavaş indirmeye başladı. Patisi toprak ile temas edince hemen geri çekti.

Fiya için bu yeni bir tecrübeydi. Fiya tekrar patisini toprağa atmaya çalıştı yavaş yavaş hareketlerle artık toprağa bir patisi basabiliyordu. Diğer patilerini de yavaş yavaş dışarıya doğru atmaya başladı. Dışarıya usul usul çıkacakken aile üyelerinden biri Fiya'nın arkasından gelerek korkuttu. Fiya bu korkuyla hemen kapının yanında bulunan odaya kaçtı. Fiya, eski bir çekyatın altına girdi. Onu korkutan aile üyesi ise fiya'yı kapıda görünce kaçacağını düşündü.

Fiya'nın aklında kaçmak gibi bir düşüncesi yoktu sadece kapının dışında ne olduğunu merak etmişti. Aile üyesi fiya'yı çekyatın altında gördüğü için biraz rahatlamıştı çünkü fiya dışarıda değil evin içindeydi. Aradan 3-4 saat geçtikten sonra fiya, çekyatın altından aile üyelerinin yemek masasında olduğunu gördüğünde kendisinin de yemek yemesi gerektiğini anladı. Usul usul ona özel yapılan merdiven altına bulunan yerine gitti ve karnını doyurmaya başladı. Fiya'nn geldiği iki gün olmuştu ve geldiğinden beri hiçbir şey yememişti. O kadar kuru mama ve yaş mama yedi ki bu onun uykusunu getirdi. 

Devam edecek...

Bu hikaye Şafak Çetin tarafından yazılmıştır. İzinsiz veya kaynağı belirtilmeden paylaşılması kesinlikle yasaktır. "Anne Kedi Fiya" Tamamen Hayal Ürünüdür.

Yorum Gönder

* Yapılan yorumlardan haberdar olmak için Bana Bildir'i tıklamayı unutmayın.!
* Spam yorumlarından kaçınmak için tüm yorumlar görüntülenmeden önce denetlenecektir.

Daha yeni Daha eski