İnsanlığını kaybetme !

İnsanlığını kaybetme ! 

İnsan olmanın ilk aşaması doğmak olmaktır. Bunun için herhangi bir çaba göstermeyiz. İkinci aşamasında da değiştirilmesi mümkün olan karakterimizdir. Kişiliğiniz genlerinizden gelse de karakter özelliklerimizi değiştirmeliyiz. Öncelikle kendinizi tanımanız lazım ve nasıl bir insan olmak istediğinizi bilmeniz gerekmektedir.

Değişmesi mümkün olmayan genetik özellikleriniz bir kenarda dursun, biz değiştirebileceklerinizden bahsedelim. Her şeye keyfince kızmak, burun bükmek, yargılamak, küçümsemek ne kolay değil mi? Bir de ben böyleyim deyip işin içinden sıyrılmak. Hayat bir uyum içinde dans etmek demektir. Aslında bu dansı herkes öğrenebilir ama herkes dans etmek istemez. Siz de öyle bir insan olup olmadığınızı düşünmelisiniz. Eğer ki değişmek istiyorsanız bu dansı bilmelisiniz. Diğer canlılarla birlikte dans ettiğinizde ruhunuz sağlıklı kalacak ve asla paslanmayacaksınız. 

$ads={1}

Yerinden kalkmayan tembel insanlardan olmayınız. Zamanla kendini ötelemiş, hasta, kibirli bir ruha sahip insanlardan olacaksınız. Bunu kendinize yakıştırıyor musunuz ?  İyiliğin müziğine kulak vermek varken, kulaklarınızı neden tıkamakla meşgul olasınız ki. Bu her gün, her öğün kızartma yemeğe benziyor. Bir süre sonra vücudunuz çöplük oluyor, kilolu da olsanız zayıf da olsanız sağlıksız ve bitkin oluyorsunuz. Doyurulmaya ihtiyacı olan tek şey mideniz değildir, ruhunuzun da buna ihtiyacı midenizden daha fazladır. Ruhunuz da ancak iyilikle doyurabilirsiniz.

Bir kısmınızın bana şunları söylüyorsunuz; "beni yaşadıklarım böyle yaptı." Bu konuda haklı olabilirsiniz. İçinde yaşadığınız toplum, diğer insanların size yaşattıkları, karşılaştığınız olaylar şekillenmenizde büyük rol oynamış olabilir. Bu da uyum dansının bir parçasınız aslında ancak bahane haline getirip, her kötü davranışınızı buna yorduğunuzda sıkıntı başlıyor. Aslolan insanlık, iyi insanlarla karşılaşıp, şans yanınızdayken iyi kalmanız değildir. Kötülerle, kötü olaylar yaşadıktan ve şansınızı kaybettikten sonra kendinizi bozmayıp iyi kalmaktır. Eğer böyle bir insansanız, tebrikler! Uyum dansında başarıyı yakalamışsınız demektir.

İnsanlığından hiçbir zaman vazgeçmeyen, kalplerde kırıklık olarak değil de, anı olarak kalmak için çabalayanları gönülden tebrik ediyorum. Sizler bu dünyanın solduramayacağı nadide çiçeklerdensiniz. İnsanlığınızı unuttuysanız bulup çıkarmanız ve uyum dansına başlamanız dileğiyle.

İyi günler dilerim…

Yorum Gönder

* Yapılan yorumlardan haberdar olmak için Bana Bildir'i tıklamayı unutmayın.!
* Spam yorumlarından kaçınmak için tüm yorumlar görüntülenmeden önce denetlenecektir.

Daha yeni Daha eski